KONST / Litografier / Färglitografi 15543117
nr 1554 3117
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Flickor. Signerad, färglitografi, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bladets mått: 54x42 cm, yttermått inklusive ram: 76x61 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 7 augusti 2023
kl 18:34:00
500 kr
600 kr
700 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund
ABC-flickor (Lisa Larson)